Výpadky při vyhledávání volných pracovních míst na portálu MPSV ze dne 19. 9. 2011

Ráno 19. září 2011 jsme byli našimi spolupracovníky upozorněni na časté výpadky poprtálu MPSV (Ministerstvo práce a sociálních věcí) při vyhledávání v nabídce volných pracovních míst. Tuto informaci jsme okamžitě prověřili a zjistili jsme, že skutečně v průběhu celého dopoledne docházelo k neočekávaným chybám.

Vyhledávání ve volných místech je přetížené.

Zkuste to později.

Místo očekávané nabídky volných pracovních míst viděli uživatelé na obrazovce zprávu: Vyhledávání ve volných místech je přetížené. Zkuste to později.

Printscreen chybové hlášky přetíženého vyhledávání volných pracovních míst na portálu MPSV. Zdroj: Zaměstnanost o.s.

Zajímalo nás, v čem je problém

Protože časté výpadky vyhledávání se v nepravidelných intervalech objevovaly prakticky po celé dopoledne 19. 9. 2011, vznesli jsme dotaz na kontakní centrum MPSV. Druhý den jsme dostali odpověď od firmy OK system s.r.o., která portál MPSV spravuje.

Vyjádření firmy OK system s.r.o.

Dobrý den,

děkujeme za upozornění a omlouváme se za vzniklé komplikace. Uvedená hláška se objevuje v důsledku přetíženého serveru z důvodu velkého zájmu o hledání ve volných místech. Jak je vidět ve statistikách přístupů na https://portal.mpsv.cz/sprava/webstat, včera dopoledne byl počet zobrazených stránek nad maximem za posledních 8 týdnů. Pracujeme na optimalizaci, aby i při velkém počtu zájemců o hledání již nedocházelo k popsaným problémům.

S pozdravem

Mgr. Věra Štědronská, testování a podpora aplikací.

Situaci nadále sledujeme

Zaměstnanost o.s. bude situaci ve vyhledávání volných pracovních míst nadále sledovat.